Language:
Domů Začínáme s Laboklinem Ceníky pro chovatele Genetické choroby Délka / barva srsti Identita / Původ Určení pohlaví u ptáků Žádanky kontakt Spolupracující organizace
Kočičí spinální muskulární atrofie (SMA), míšní svalová atrofie

 

SMA je porucha způsobená odúmrtí míšních neuronů, které řídí kosterní svalovinu trupu a končetin. Ztráta neuronů v prvních měsících života vede ke svalové slabosti a atrofii, která začíná být patrná ve 3.-4. měsíci věku. U postižených koťat se rozvíjí zvláštní chůze, projevující se houpáním pánevních končetin a postojem pánevních končetin se vzájemným dotykem hlezen. Objevit se může stání s vytočenými prsty hrudních končetin. Okolo 5.-6. roku se rozvíjí výrazná slabost pánevních končetin ,kočky obtížně vyskočí na nábytek a nemotorně doskakují při seskoku dolů. Dlouhé chlupy Mainské mývalí kočky mohou příznaky zakrýt, ale pečlivé prohmatání odhalí redukovanou svalovou hmotu.

Plemena koček

Mainská mývalí kočka

Způsob dědičnosti

autosomálně - recesivní

Délka vyšetření

3-5 dní po doručení vzorku do laboratoře

 

Materiál

DNA vzorek odebraný z EDTA krve nebo slizničního bukálního stěru. Požadované tampóny pro stěr možno objednat zdarma. (žádanka na stěrové tampóny zde: Objednávací formulář na genetický materiál). Pokud se zasílá stěrový tampón, může se stát, že získaný genetický materiál nebude dostatečný pro provedení testu. V těchto případech je vhodnější zaslat EDTA krev.

 

Postup testování

Své vzorky prosím zasílejte spolu s formulářem pro genetické testy. Výsledky budou předány dle možností poštou, faxem či emailem. Platbu lze provést kreditní kartou nebo bankovním převodem.

Slevy pro chovatelské kluby lze uplatnit na základě kopie členské karty zaslané spolu příslušnými vzorky. Z administrativních důvodů nelze fakturovanou částku následně změnit.

 

Otázky?

kontaktujte prosím náš tým molekulární biologie pro další otázky


LABOKLIN GmbH und Co.KG
Steubenstraße 4
D-97688 Bad Kissingen

Tel. 0971 /72020 nebo Fax: 0971 / 7202995
Email: labogen
laboklin.de