Language:
Domů Začínáme s Laboklinem Ceníky pro chovatele Genetické choroby Délka / barva srsti Identita / Původ Určení pohlaví u ptáků Žádanky kontakt Spolupracující organizace
O nás

 

Firma Laboklin, založená 1.1.1989, sídlí v Bad Kissingenu, Německu. Od září 2012 otevřela pobočku Labogen v Praze.

 

LABOGEN má mnohaleté zkušenosti v oblasti implementace a vývoje genetických testů, a to zejména v oblasti genetických poruch, analýz barvy srsti, DNA profilů a prokazování původu, jakož i v určování pohlaví u ptáků. Naše vysoké standardy kvality se vyznačují především tím, že všechny výsledky našich genetických testů jsou kontrolovány ve druhém nezávislém testování před jejich odesláním. Naše procesy jsou akreditovány podle DIN EN ISO / IEC 17025.

To znamená, že naše testy probíhají v spolehlivém a opakovaně ověřitelném rámci. Naše testování podléhá nejen přísnému dennímu průběhu vnitřních kontrol, ale i pravidelným externím kontrolám ve formě kruhových experimentů.

DNA izolovaná pro potřeby genetického testování se u nás skladuje po dobu až 10 let. Tato DNA je k dispozici pro budoucí genetické testování nebo pro testování původu jedince. Opakované zasílání vzorku proto ve většině případů není nutné.

Podobně jako u jiných laboratorních testů, i při genetickém testování má odebírání a kvalita vzorků rozhodující význam pro úspěšné provedení testu. Návod pro odběr vzorků najdete pod bodem "Pokyny pro odběr vzorků".

Poradenství k průběhu genetického testu i k jeho interpretaci Vám ochotně poskytne tým zkušených biologů a veterinářů.